Academy for kids

Rytojaus kūrėjai šneka technologijų kalba

„Sourcery for Kids“ – JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ edukacinė iniciatyva, kuri kviečia vaikus atrasti kūrybinių technologijų pasaulį ir ugdyti technologinių produktų vystymą išmanančius ir savo įgūdžius naudojančius kūrybinius technologus. Ilgalaikis programos tikslas – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų.

Akademija vaikams

 

Ateitis priklauso smalsiems

Į akademiją patekę 7-12 m. vaikai visus mokslo metus (9 mėn.), kiekvieną šeštadienį, nemokamai mokosi programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Vaikai dirba dvi akademines valandas 8-9 vaikų grupėse su programos mentoriumi.

„Sourcery for Kids“ dalyviai mokosi pagal neformalaus švietimo programoje (NVŠ) akredituotą programą, kurią organizuoja ir vykdo „bit&Byte“. Ši programa leidžia vaikams ne tik žengti pirmuosius žingsnius programavime, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą ir kitus reikšmingus įgūdžius, kurie atlieka kritinį vaidmenį vadinamosiose „ateities“ profesijose.

Mokymosi procese vaikai ne tik mokosi, kaip kurti naujausias technologijas, bet naudoja ir kitus įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose: dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D, animaciją, virtualią realybę (VR), žaidimų kūrimą.

Academy for kids2017 m. rugsėjį akademija duris atvėrė 216 vietų programa Kauno ir Šakių vaikams. Kaune susibūrė per 185 vaikų, Šakiuose – 31.

2018 m. prie šios iniciatyvos prisijungė Kazickų Šeimos Fondas. Bendradarbiavimo ir paramos dėka, akademija išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus.

2018 m. kovą – pirmoji akademijos plėtra. Jos metu „Sourcery for Kids“ išaugo dvigubai, iki 416 vietų. Formuojamos naujos grupės jau esančiose programose Kaune ir Šakiuose, taip pat, naujose lokacijose: Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje.Kaip patekti?

Kaune ir Šakiuose vaikai į papildomas grupes patenka pagal sąrašus, kurie sudaryti dar 2017 m. vasarą, paskelbus viešą registraciją šiuose miestuose. Galimybė registruoti savo vaikus į naujas grupes bus paskelbta, kai visi vaikai, kurie šiuo metu jau yra laukiančiųjų sąraše, pateks į akademiją per artimiausias jos plėtros bangas.

Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje kvietimus gavo vaikai iš dienos centrų. Šiuose miestuose – vietų skaičius ribotas. Norintys patekti į grupes, kviečiami kreiptis į sourceryforkids@devbridge.com, nurodžius, kuriame mieste domintų mokslai.

Kaip tapti programos mentoriumi?

Akademijos augimui reikšmingą vaidmenį turi prie jos prisijungiantys mentoriai. Visi technologijų bendruomenės nariai, norintys dirbti su vaikais pagal paruoštą programą, kviečiami prisijungti prie iniciatyvos ir susisiekti su organizatoriais: sourceryforkids@devbridge.com.