Rytojaus kūrėjai šneka technologijų kalba

„Sourcery for Kids” pirmoji Lietuvoje pakvietė 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis kūrybinių technologijų ir atrasti programavimo pasaulį. Iniciatyva siekia, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas Lietuvos vaikams.

Registracija 2019-2020 m.m.

Akademija vaikams

 
 
 
 
Sourcery for Kids akademija

"Sourcery for Kids“ įkurta su įsitikinimu, kad lietuviai yra puikūs technologijų kūrėjai, kurių darbai skamba pasaulinėse arenose, tačiau dabartinis dėmesys šiems mokslams Lietuvoje to neatspindi. Technologinis raštingumas turėtų būti prieinamas visiems vaikams jau pradinėse klasėse. Ypač, norisi paskatinti technologijomis domėtis mergaites, kurios neretai dar susiduria su atgyvenusiais stereotipais apie šiuos mokslus.

Sourcery for Kids akademija

Į akademiją patekę 7-12 m. vaikai visus mokslo metus (9 mėn.), kiekvieną šeštadienį, nemokamai mokosi programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Vaikai dirba dvi akademines valandas 8-9 vaikų grupėse su programos mentoriumi.

Sourcery for Kids akademija

„Sourcery for Kids“ užsiėmimų dalyviai mokosi pagal neformalaus švietimo programoje (NVŠ) akredituotą programą, kurią organizuoja ir vykdo „bit&Byte“. Ji leidžia ne tik žengti pirmuosius žingsnius programavime, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą ir kitus reikšmingus įgūdžius, kurie atlieka kritinį vaidmenį vadinamosiose „ateities“ profesijose.

Sourcery for Kids akademija

Vaikai atranda kūrybinių technologijų pasaulį, ugdo logiką, kūrybišką mąstymą ir gebėjimą apjungti įvairias technologijas, naudoja įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose: dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D, animaciją, virtualią realybę (VR), žaidimų kūrimą.

 • Sourcery for Kids

  „Sourcery for Kids“ pirmą kartą duris atvėrė 2017 m. rugsėjį, kuomet „Devbridge“ investavo 50 000 Eur į 200 nemokamų vietų akademijos įkūrimą 7-12 m. vaikams Kaune ir Šakiuose.

 • Kazickų Šeimos Fondas

  2018 kovą akademija išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus, prie iniciatyvos prisijungus Kazickų Šeimos Fondui. Partnerystės ir 50 000 Eur fondo investicijos dėka, „Sourcery for Kids“ šiuo metu nemokamai mokosi net 416 vaikų, kurie pasiskirstę Kaune, Šakiuose, Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje.

 • Devbridge

  2019 kovą akademija pakvietė dar 100 vaikų ir išsiplėtė į regionus, išaugus "Devbridge Group" skiriamai investijai iki 75 000 Eur. "Sourcery for Kids" šiuo metu nemokamai mokosi net 516 vaikų, kure pasiskirstę Kaune, Šakiuose, Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje bei naujuose regionuose – Alytuje ir Pasvalyje.

 • Už saugią Lietuvą

  „Sourcery for Kids“ gavo reikšmingą Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymą ir prisijungė prie Jos Ekscelencijos inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Ilgalaikis programos tikslas – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų

Registracija

„Sourcery for Kids“ užsiėmimai vyksta 7 miestuose: Kaune, Šakiuose, Plungėje, Raseiniuose, Klaipėdoje, Alytuje ir Pasvalyje. Kviečiame tėvelius ir globėjus registruoti vaikus į laukiančiųjų sąrašus, o mentorius – registruotis ir prisijungti prie didėjančios komandos.